Telefon: +420 724 699 357 | E-Mail: prodejna@lemer.cz

Bubnové sekačky VARI

Bubnové sekačky nebo také diskové sekačky, jsou úžasným pomocníkem pro sečení vysoké trávy např. na krmení nebo na sušení. Naše bubnové sekačky se vyznačují robustností, vysokou spolehlivostí, bezpečností, stabilitou, skvělou ergonomií a výkonem nejen na rovině, ale i ve svažitém terénu.

Pro náročnější zákazníky nabízíme multifunkční nosiče, které mají u VARI dlouhou tradici. K nim lze kromě bubnové sekačky připojit i jiné adaptéry, například pro zimní využití.

Více informací o bubnových sekačkách na stránkách výrobce

Mulčovače, vyžínače VARI

Mulčovače a vyžínače křovin jsou určené pro údržbu nepravidelně sečených ploch.

Ve speciálně konstruovaném prostoru pro sečení nože vysokou trávu rozsekají na malé kousíčky. Tráva se tedy nemusí shrabovat, naopak zůstane ležet na strništi, kde působí jako zelené hnojivo. Mulčovače a vyžínače křovin VARI se vyznačují svou robustností a kompaktní konstrukcí umožňující snadnou ovladatelnost stroje.

Pro větší využití nabízíme také multifunkční nosiče, které mají u VARI tradici již od roku 1969. K nim lze kromě mulčovače připojit i jiné adaptéry, například pro zimní údržbu.

Více informací o mulčovačích a vyžínačích na stránkách výrobce

Multifunkční nosiče VARI

 • Lucina MaX
 • RAPTOR Hydro

Multifunkční nosiče VARI vyrábí již od roku 1969, kdy poprvé spatřila světlo světa převodová skříň T-19 s výměnnými adaptéry lištového sečení, sněhové frézy a shrnovací radlice.

Celý VARI SYSTÉM až do současnosti je multifunkční s řadou promyšlených adaptérů pro práce po celý rok. Nové generace strojů, jako je Lucina MAX a nově i RAPTOR Hydro navazují na tuto dlouhou tradici.

Více informací o multifunkčních nosičích na stránkách výrobce
017830_64_215590 017836_64_215654

Stavebnicový systém VARI

 • Pohonné jednotky
 • DSK-316
 • DSK-317
 • Přímo připojitelné stroje

Srdcem stavebnicového systému je pohonná jednotka s motorem, řídítky a automatickou odstředivou spojkou. Ta slouží k pohonu dvou základních převodových skříní DSK-316 a DSK-317 a pracovních podvozků přímo pod motor, tzv. přímo připojitelných strojů. Pohonnou jednotku lze velice jednoduchým způsobem přendat z jedné převodové skříně na druhou. Tímto rozdělením převodových skříní si může zákazník z naší obchodní sítě odvézt stroj sestavený prodavačem přímo dle jeho požadavků.

Více informací o stavebnicových systémech na stránkách výrobce
017355_64_209014017358_64_209062017357_64_209046 017356_64_209030

Zametací kartáče VARI

 • Pohonné jednotky
 • DSK-316
 • DSK-317
 • Přímo připojitelné stroje

Při vývoji jsme využili zkušenosti z výroby kartáčů a osvědčené komponenty z našich bubnových sekaček a mulčovačů. CB-80 se pyšní nejkompaktnějšími rozměry na trhu, skvělou ovladatelností, možností volby ze 3 motorizací, vysokým výkonem zametání a bohatým příslušenstvím.

Více informací o zametacích kartáčích na stránkách výrobce

Rotavátory VARI

Pro nakypření půdy před setím a sázením na záhonkách nebo ve sklenících je ideálním pomocníkem malý jednoúčelový rotavátor. Je vhodný pro všechny zahrádkáře a pěstitele zeleniny.

Kromě jednoúčelových rotavátorů vyrábíme i kypřicí ústrojí k VARI systému.

Více informací o rotavátorech na stránkách výrobce
017986_58_217841

Štěpkovače, drtiče VARI

Při prořezávání stromů každý zahrádkář řeší problém, co se vzniklým odpadem v podobě velkého množství větví. Pálení zahradní odpadu je dnes většinou zakázané, proto jsou nejlepšími pomocníky drtiče a štěpkovače, které vám pomohou se zahradního odpadu zbavit.

Majitelé malotraktorů VARI jistě využijí štěpkovač RAPIDO bez motoru určený k pohonným jednotkám TERRA-VARI s průměrem spojky 80 mm.

Více informací o štěpkovačích a drtičích na stránkách výrobce
015923_58_177974

Štípače dřeva VARI

 • Horizontální
 • Vertikální

Zájem o topení dřevem se těší stále větší oblibě, neboť ceny plynu a elektřiny trvale rostou. Uhlí se v blízké době stane také finančně náročným a navíc silně neekologickým palivem a pak je zde právě dřevo.

Řezání dřeva okružní pilou s kolébkou nebo motorovou pilou je dnes už běžnou praxí, horší je to ale se štípáním. Určitě se ale vyplatí pořízení kvalitní sekery.

Více informací o bubnových sekačkách na stránkách výrobce